حمایت دولت کره برای ارائه فناوری جداسازی نفت از آب


یک شرکت کره‌ای موفق به ارائه فناوری شده که در آن با استفاده از نانومواد می‌توان نفت نشت یافته را جمع‌آوری کرد. شرکت هانس انج (Hans ENG) یک شرکت نوپا در کره جنوبی است که می‌تواند فناوری مورد نیاز برای جلوگیری از فجایع زیست‌محیطی را ارائه کند.
وزارت صنعت، تجارت و انرژی کره جنوبی (MOTIE) و وزات علوم و فناوری این کشور به صورت مشترک موفقیت شرکت نوپای هانس انج را اعلام کردند.
این نانوجاذب در قالب پروژه‌ای موسوم به Nano Convergence 2020 ساخته شد که حمایت آن توسط MOTIE و وزارت علوم وفناوری کره جنوبی انجام شده است.
کو جونگ سو از دانشگاه ملی پوسان این فناوری مبتنی بر میکرو و نانوحفره‌ها را ارائه کرده است. این فناوری امکان فیلتر کردن نفت شناور روی آب را فراهم می‌کند؛ این کار با استفاده از یک فیلتر فلزی انجام می‌شود.
پارک جونگ کو، مدیر پروژه 2020، می‌گوید: «روش‌های فعلی رفع آلودگی نفتی از سطح آب دریا، مبتنی بر جمع آوری نفت و آب با هم است. در نتیجه بعد از این که نفت و آب از دریا جمع آوری شد، باید در فرآیند دیگری از هم جدا شوند. در این فرآیند ثانویه، نفت به صورت کامل از آب زدوده می‌شود. نفتی که از این فرآیند به دست می‌آید، بدون نیاز به فرآوری یا پردازش دیگری قابل استفاده است.»