بازدید رئیس مرکز تحقیقات آب ایران از مجموعه پارک علم و فناوری یزد


دکتر مرتضی افتخاری، رئیس مرکز تحقیقات آب ایران به همراه دکتر جوادیان زاده مدیر مرکز ملی باروری ابرها از مجموعه پارک علم و فناوری یزد و دستاوردهای مرکز توسعه فناوری آب بازدید نموده و در جلسه‌ای با هیات رئیسه پارک، راهکار‌های توسعه مناسبات را بررسی نمودند.

دکتر افتخاری در این جلسه با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های پارک علم و فناوری یزد و به ویژه دستاوردهای موسسات که قابل عرضه و رقابت در بازار می‌باشند، فناوری را حلقه تکمیلی فعالیت های پژوهشی مرکز تحقیقات آب ایران دانست. وی با اشاره به سابقه تاریخی فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی به عنوان بزرگترین و قدیمی‌ترین مرکز تخصصی تحقیقات مرتبط با آب کشور در طراحی مسیرهایی برای عرضه دستاوردهای پژوهشی در بازار را دغدغه بزرگ بخش مدیریت آب در ایران دانست. دکتر افتخاری در جلسات و مراودات قبلی با مرکز توسعه فناوری آب و به ویژه فعالیت های این مرکز در بخش اجتماعی‌سازی را ارزشمند و شایسته توجه ویژه معرفی نمود و برای توسعه همکاری‌های طرفین در قالب طرح‌هایی مشترک اعلام علاقمندی و آمادگی نمود.

دکتر داریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم و خوش آمد به میهمانان به تشریح فعالیت‌های پارک علم و فناوری یزد در بخش آب پرداخت. پورسراجیان موضوع آب را مساله ای فراگیر دانست و فعالیت مؤثر در جهت کنترل دامنه معضلات مربوط بی آبی را حاصل همکاری همه دستگاهها در این بخش دانست. وی اظهار داشت پارک علم فناوری یزد براساس ماموریت های سازمانی خود کمک به توسعه تکنولوژی به منظور کنترل مصرف را بطور جدی دنبال می‌کند و امیدوار است در این مسیر از مشورت و مساعدت نهادهایی همچون مرکز تحقیقات آب ایران استفاده نماید.

تنظیم تفاهمنامه همکاری به منظور ترسیم مسیر توسعه مناسبات در آینده و نیز بررسی راهکارهای کمک به توسعه محصول در برخی از واحدهای فناوری از مصوبات این جلسه پربار بود.

قبل از این جلسه دکتر افتخاری و همراهان از برخی موسسات فناور در بخش آب بازدید داشته و از نزدیک در جریان دستاوردها  و مشکلات آنان قرار گرفت.